Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 30 czerwca 2014

FW20 – Robi się ciekawie

FW20 - opory to okolice       - 2385 2410
           - wsparcia to okolice  - 2370 2347

Niebieskie pionowe linie na wykresie to odchylenie (regresja) od „Szyi” formacji „Głowa z Ramionami” (po zamknięciach). Na moje oko formacja już dokończona, aktualnie sporym poziomem oporu dla kontraktu FW20U14 będzie 2422

Dopuszczam jeszcze kasowanie STOP-LIMIT przez kontrakt, gdzie oczekujące zlecenie kupna w okolicach 2333 może być okazją na otwarcie rentownych długich pozycji. Może już wyższe limity to okazja na zarobek, a może poszli do lasu i się zrypią w dół?

Jakieś podpowiedzi ze strony garstki ludzi odwiedzających blog? Los – trzymasz twarz na kłódkę!
                                                      
pilu


FW20 kontynuacyjny
SSN +15

PS

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia utrzymuje tendencję spadkową od blisko roku. 2014-06-30


Choć w czerwcu br. skala jego spadku była blisko dwukrotnie niższa niż w maju i kwietniu, to obserwowane zmiany nadal zapowiadają poprawę sytuacji na rynku pracy i spadek stopy bezrobocia. Na nieco wolniejsze obniżanie się wskaźnika miały głównie wpływ: kurcząca się w ostatnich miesiącach liczba osób, które znalazły pracę i wyrejestrowały się z zasobu osób bezrobotnych oraz pogorszenie opinii menedżerów przedsiębiorstw przemysłowych na temat ogólnej sytuacji gospodarczej i perspektyw zatrudnieniowych.
Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym stopa bezrobocia w maju w stosunku do kwietnia br. zmalała o niespełna 0,1 punktu procentowego i wyniosła 12,6%. Raportowana przez GUS stopa bezrobocia spadła z 13% w kwietniu br. do 12,5% w maju, co obrazuje pozytywne oddziaływanie przede wszystkim czynników sezonowych.


Nieco gorzej w koniunkturze 2014-06-26


Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w czerwcu 2014 roku spadł o 1,4 punktu w stosunku do poprzedniego miesiąca.


Od jesieni 2012 roku wskaźnik znajduje się w trendzie wzrostowym, jednak ciągle jest to bardzo wczesna faza ożywienia gospodarczego, której towarzyszy słaby popyt krajowy i zagraniczny oraz silna konkurencja cenowa. W efekcie utrzymującej się od półtora roku deflacji cen producentów, przychody firm rosną wolniej niż koszty produkcji. To ogranicza zyski przedsiębiorstw, odsuwa w czasie decyzje o inwestycjach i wzroście zatrudnienia.
Spośród ośmiu składowych wskaźnika w tym miesiącu jedna miała pozytywny wpływ na wartości wskaźnika, dwie składowe nie zmieniły się a pięć uległo pogorszeniu w stosunku do notowań z poprzedniego miesiąca.


http://www.biec.org 

PS II

WRP z optymistycznym wydźwiękiem a i WWK na bardzo wysokim poziomie
pilu

3 komentarze:

 1. jak mówił nasz wspólny znajomy "Nie chcą dalej spadać - to będą rosnąć" :-)
  KOLEGA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Kolegę mogę zawsze liczyć, może Kolega poprowadzi animację komentarzy? Los się wypalił ;)

   Usuń
 2. "Jak trwoga to do Boga" /los

  OdpowiedzUsuń